Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
7 postów 6 komentarzy

Ekoblog Adama Janickiego

Adam Janicki - Ekoblog dra Adama Janickiego to miejsce, w którym poruszane będą tematy związane z ochroną środowiska, oczyszczaniem środowiska, rekultywacją, recyklingiem czy odnawialnymi źródłami energii. Nie zabraknie tu też tekstów odnoszących się do b

Prawo medyczne - z czym to się je?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnio pewien znajomy zapytał mnie co sądzę na temat odszkodowań medycznych i aspektu prawa medycznego w Polsce. Zapytanie to tak bardzo mnie poruszyło, że postanowiłem zagłębić się bardziej w ten temat.

Medyczne aspekty Prawa

Wielokrotnie bywałem w szpitalach i przychodniach leczniczych. Nigdy jednak taka wizyta nie spowodowała u mnie powiększenia uszczerbku na zdrowiu. Oględniej mówiąc - zawsze chodziłem do lekarza po zdrowie. Chyba istotą wizyty u medyka jest właśnie porada podczas choroby lub innego niepokojącego stanu zdrowotnego. Przez takie podejście nnie podchodziłem do medycyny jako do tematu stricte prawnicznego. Kto bowiem chodzi do lekarza z kodeksem karnym i cywilnym pod pachą?

Prawo medyczne Poznań

Ostatnio ujrzałem podczas sympozjum ekologicznego w Poznaniu, że w sali obok odbywają się warsztaty pod tytułem Prawo Medyczne Poznań. Ciekawość ewoluowała w działanie - więc podczas naukowego antraktu zdecydowałem się zajrzeć do sąsiedniej sali. W środku odbywał się ciekawy wykład odnośnie prawa medycznego, który był prowadzony przez doświadczonych radców prawnych ze stolicy Wielkopolski. Owe spotkanie tak mnie zainteresowało, że pozostałem tam już do końca.

Dlaczego o tym mówię?

Zdecydowanie przedstawiony przez mnie temat nie dąży do żadnego morału czy konkluzji. Tekst ten ma pokazać, że choć chodzisz po świecie przez prawie cztery dekady i masz ukońcozne kilka kierunków studiów oraz doktorat na koncie nie daje Ci to abonamentu na całą wiedzę na świecie. Jedyną pouczającą rzeczą, którą chciałbym nadmienić w tym tekście jest to, że prawo medyczne powinno być aspektem nad którym każdy obywatel pochyli się choć chwilę przed ewentualnym przymusem wykorzystania jego w praktyce.

KOMENTARZE

 • @@@!
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/10/27/825/363/84de6db62529453f801419492705905a.jpeg


  Perfidna manipulacja! Raport GUS dot. liczby zgonów łączą z protestem rezydentów: "Proroctwo protestującej lekarki zaczyna się spełniać". Wirtualna Polska przekracza kolejne granice absurdu. Tym razem portal wyprodukował artykuł, w którym zwiększającą się liczbę zgonów w szpitalach łączy z protestem rezydentów. Przywołuje do tego słowa protestującej lekarki, która w błysku fleszy opowiadała, że „jeżeli nic się nie zmieni, tysiące Polaków będzie umierało przez najbliższe lata”. Co ciekawe, ta perfidna manipulacja powstała w oparciu o raport GUS, który jest niepełny, bo poza suchymi liczbami nie zawiera żadnych wyjaśnień. Z tego raportu nie dowiemy się, co było przyczyną zgonów Polaków, chociażby w styczniu, w którym zmarło o 11 tysięcy osób więcej niż w styczniu w 2016 roku. Nie ma żadnej informacji o tym, czy śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych, z przyczyn choroby, czy była następstwem chociażby wypadków. Dziennikarze wp.pl przekonują, że tak duża liczba zgonów może uzasadnić dramatyczny ton protestujących lekarzy. Jako przykład podają dramatyczne proroctwo Katarzyny Piskulskiej, która bierze udział w proteście. Codziennie umierają ludzie. Według szacunków, umrą tysiące Polaków. Jeżeli nic się nie zmieni, tysiące Polaków będzie umierało przez najbliższe lata mówiła Pikulska. Przypomnijmy, że dane dotyczące śmierci Polaków są publikowane przez Główny Urząd Statystyczny co miesiąc. Są to jednak tylko suche liczby, ponieważ statystycy dopiero później opracowują dokładny opis na podstawie kart zmarłych pacjentów wypełnianych przez lekarzy, co zajmuje ponad rok. Oznacz to, że pełny obraz o przyczynach umieralności w 2017 roku, z jakich grup pochodzili zmarli zobaczymy dopiero za dwa lata. Tok myślenia Wirtualnej Polski zaskakuje. Czy to, że rezydent będzie zarabiał dwa razy więcej da nam pacjentom gwarancję, że nie umrzemy? Wkrótce okaże się, że odpowiedzialne za zgony Polaków jest Prawo i Sprawiedliwość…
  wkt/wp.pl


  Ps..Od lat wskaźnik umieralności Polaków to ok 1 % rocznie, dlatego kity WP są dobre dla ciemnych mas. Bez względu na Wirtualną Bzdeciarnię i dochody megiery Pikulskiej, od lat w Polsce umiera 370-380 tysięcy Polaków rocznie. Ale coraz mniej się rodzi.W 2013 19 tysięcy więcej umarło niż się urodziło. A kiedy rezydenci będą zarabiać krocie, Polacy na pewno nie staną się NIEŚMIERTELNI! Jakie to proste, wystarczy dać gnojkom podwyżki i nikt nie będzie już umierał.
  No to wreszcie lekarze przyznali się do złego leczenia!!! Te zgony idą na konto lekarzy. Sprzeniewierzają się przysiędze Hipokratesa! Jak rozumiem to rezydenci są winni śmierci pacjentów w szpitalach. POwinni się poddać do samo ukarania czyli do minimalnego miesięcznego wynagrodzenia. A leżenie odpracować ! Tych protestujących praktykantów należy wysłać do pracy przed pługiem, a nie w szpitalu. Jeżeli ludzie umierają, to dlatego, że lekarz jest niekompetentny. Konowały. Zaczną jeszcze bardziej umierać jak rezydenci zaczną leczyć i stosować procedury "medyczne" , he, he, he ...jak ich tak konowały leczycie to umrą. Umierają po chemii i naświetlaniach, oszukani, że to działa. Zanim dasz się nabrać na skuteczność tych metod poczytajcie o nowotworowych komórkach macierzystych. Jeśli ktoś bzdety Wirtualnej Szmaciarni bierze poważnie, jest skończonym , prymitywnym głupkiem. Bo ta manipulacja jest bardzo prymitywna, obliczona na oglądaczy TVN i Faktu..Niech teraz jeszcze GUS obliczy ilu pacjentów dzięki ich strajkowi przeżyło! Czekam!!! Wystarczy popatrzeć na zdjęcie. Wylegują się na materacach a obok na sali umiera człowiek.To są lekarze? To są mordercy. Za pieniądze poświęca ludzkie życie. Wszyscy pamiętają pseudo-medyków w Łodzi, którzy mordowali pacjentów - PAVULONEM, jako tzw "ŁOWCY SKÓR " Czy mamy do czynienia z sukcesorami ? Skoro przez rezydentów umierają ludzie to wsadzić ich za morderstwo - dostaną po 15 lat odsiadki to im się odechce wczasów w Malibu za siedzenie z naszych pieniędzy. Pikulska wygląda jak wampir i pewnie nim w istocie jest. Negocjacje? Lekarz? Buta i arogancja Rezydentka K. Pikulska (Guta), od 2013 prywatna praktyka lekarska...Prywatna praktyka lekarska wymienionej, lekarza rezydenta zdobywającego doświadczenie, więc jeżeli uczy się ona na własnych błędach to stąd taka liczba zgonów. Jeśli ona dostanie podwyżkę to ludzie przestaną umierać? Czy to groźba? Jeśli tak to należy ją odsunąć od leczenia. Pikulska wg, niemieckiego urzędu statystycznego również umrze nie doczekawszy tzw szczęścia w życiu i w miłości. A rezydenci i ratownicy medyczni PAWULON jeszcze POdają? Ten lider protestu urodził się już jako lekarz po mamusi i tatusiu, genetycznie zmodyfikowany. 6,8% PKB kasa dla rezydentów resztę prywatnie. Statystycznie lekarze żyją krócej o 10 lat. Jak mam takim ludziom zaufać, którzy sami nie potrafią o siebie zadbać. To dobrze, że lekarze biorą odpowiedzialność za zwiększającą się umieralność w szpitalach. Od dawna twierdziłem, że istnieje związek przyczynowo skutkowy. U nas jeszcze gorzej. Polecam strajkującym rezydentom art. w tygodniku "Bez Cenzury" nr.5(12), pierwsze zdanie z art; ..w tym roku lekarze zabiją w Polsce w szpitalach w wyniku błędów lekarskich około 25000 osób...Błędy medyczne 3-cią przyczyną zgonów w USA

  http://www.politykazdrowotna.com/9339,bledy-medyczne-3-przyczyna-zgonow-w-usa
  Przed laty w Czechach był strajk generalny w służbie zdrowia i okazało się, że podczas strajku było znacząco mniej zgonów niż w czasie gdy szpitale działały normalnie. Wnioski wyciągnijcie sami. Strajki polegające na zaniechaniu leczenia w miejscu pracy powinny być karalne jako działanie zagrażające życiu i zdrowiu pacjentów. To jak pilot co wyskakuje ze spadochronem pozostawiając pasażerów. Czy za strajk też płacą. Ci to mają dobrze a jak jest winnych zawodach? Czy w Polsce z pewnością jest kapitalizm? To jest pytanie do Lemingów? Może czas skończyć z szantażem niektórych grup pracujących. Jak rezydenci chcą obalać rząd to proponuję przetrzymać tak ich przez 8 lat! Skończyć z możliwością szantażu niech jadą na Zachód droga wolna. Konsekwencją powojennego wyżu demograficznego który kończy się obecnie śmiercią naturalną/normalne i co było do przewidzenia...To demografia, początek zgonów powojennego wyżu. Stabilne 38 mln polaków to 500 tys urodzin i 500 tys zgonów rocznie. Więc +400 tys urodzin w 2017 to dobry początek, ale do sukcesu jeszcze daleko. Nie będzie potrzeba tylu lekarzy zwłaszcza niewyspecjalizowanych! Inwestować w diagnostykę/technikę medyczną, leki nowej generacji a rezydentów zwolnić dyscyplinarnie lub obciążyć za finansowanie rezydentury przez państwo! Zatrudnić następnych [jest kolejka]. A tak a propos - w Niemczech umarło też kilku lekarzy z przepracowania ale tu dyżur normalnie jest 48 na 48 a w Polsce 24 na 24. Biedni lekarze są niedouczeni bo tak działa system. Lekarze, zwłaszcza młodzi widzą po skończeniu studiów w co wdepnęli, jakie są sitwy i układy, zwłaszcza w Polsce gdzie kolejki służą tylko zyskom starych lekarzy milionerów. Dla medycyny akademickiej też by się przydał F-16 z napalmem na przekupnych profesorów, autorytetów, jak to mówił Latkowski o ośmiornicy w Trójmieście w sprawie Amber Gold. Na szczęście mamy cud !, rezydenci "głodują" już 24 dni i nadal normalnie funkcjonują toż to CUD !, a taki pięściarz Artur Szpilka, głodówkę skończył po 3 dniach bo nie mógł już wytrzymać ! Gołym okiem widać, że mają dobra formę po 24 dniach głodówki i że są sterowani i manipulowani przez SPONSORÓW !Rozpędzić pasożytów i odstąpić od pobierania haraczu na NFZ.
  https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/kardiolog/warszawa/ #

  https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/endokrynolog/warszawa/

  Nowoczesna przysięga Hipokratesa.

  1. Życie moje poświęcam dla pieniądza.
  2. Nauczycieli moich (koncerny farmaceutyczne) będę szanował za pieniądze, które im zawdzięczam.
  3. Zalecenia/polecenia od moich nauczycieli będę wykonywał z sumiennością i godnością.

  4. Troska o jak najdłuższe leczenie chorych będzie moim obowiązkiem.
  5. Powierzone mi tajemnice szanować będę.

  6. Podtrzymywać będę ze wszystkich sił moich wszystkie ciemne tajemnice mojego zawodu.
  7. Koledzy moi będą mi braćmi.
  8. Nie dopuszczę aby religijne, narodowe, rasowe, polityczne lub społeczne względy były przeszkodą w spełnianiu poleceń moich "nauczycieli".
  9. Nie będę mieć szacunku dla życia ludzkiego od chwili jego poczęcia.

  10. Użyję mojej wiedzy lekarskiej przeciwko prawom ludzkości. Z własnej woli, na mój honor, uroczyście oświadczam, że tej przysięgi dochowam. DRODZY Rezydenci ! ! !
  http://www.wyszperane.info/media/2017/10/rezydenci.jpg
 • 5gr
  Kilka lat i będzie tak jak w Grecji. Może nie u lekarza, ale w szpitalu najłatwiej się czymś zarazić.

  Dlaczego lekarze są grupą zawodową najrzadziej szczepiącą się na grypę? (zdaje się w ogóle najrzadziej się szczepiącą na cokolwiek).

  Co z powikłaniami poszczepiennymi?

  Czy lekarz bierze jakąkolwiek odpowiedzialność za swoją robotę? Czy coś mu grozi? Bo pacjentowi to wiadomo, że żadne zadośćuczynienie się nie należy. Ale może może coś zdziałać. Może może chociaż udowodnić prawnie powikłania jeśli takie zaszły (np. po szczepionkach 2in1, 3in1, 6in1).

  Dam więcej tematów, może lżejszych:
  Zimowy smog i jak sobie z nim radzić, nie tylko na ulicy, ale i w mieszkaniu.
  Madagaskar.
  I nie tylko madagaskar, co jak jakiś "imigrant" przywlecze jakiś badziew do nas? Jak ma zwykły człowiek sobie radzić? (zanim nieomylne WHO wymyśli szczepionkę i zacznie ją testować na milionach ludzi pod karą więzienia). A jeszcze lepiej jak lekarz (choćby jako grupa zawodowa) planuje sobie radzić.

  Bill Gates, znany spec od szczepionek, powiedział, że prawdopodobieństwo nowej hiszpanki za jego życia wynosi ponad 50%. Być może chodziło mu o własny research w jej wynalezieniu - acz geneza nie jest tu istotna, tylko następstwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930